Dedikované servery

Mát v hlavě projekt, který bude mít velkou návštěvnost a bude nadprůměrné náročný? Nebo provozujete více webů zároveň a chcete mít stejné nadstandartní služby u všech? Zapomeňte na klasické webhostingové služby pro Vás je ideální variantou dedikovaný server.

Je potřeba se však podívat na obě strany mince. Pokud bude jakákoliv závada jiného rázu, než hardwarového, připravte se na to, že ji budete muset zvládnout sami. Přesto dedikovaný server byť je nejdražší variantou a také nejobtížnější stojí za zvážení. Je však vhodný pro projekty s tisícovou až desetitisícovou návštěvností za den.

Dalším parametrem je výbava serveru, tedy technické parametry. Vyčtete je u každé solidní hostingové společnosti. Připravte se na to, že každá hostingová společnosti bude nabízet několik variant. Je to dáno odlišnými potřebami zákazníků. Zpravidla čím dražší varianta tím vyšší nároky na stabilitu webu. Pro menší ambiciózní projekty jsou tu levnější servery. Navíc u většiny serverových hostingů uvidíte, kde jsou Vaše servery uloženy. Počítejte však s tím, že v 99% se jedná o kvalitní klimatizovaná datacentra s tím správným přísunem proudu a teplotou.
V případě dedikovaných serverů jsou poskytovatelé obdobní jako u webhostingových klasických služeb. Vždy srovnávejte cenu a technické parametry..